• slide1

  • slide2

Tonery oryginalne

W dzisiejszym artykule, chciałbym przybliżyć Państwu tematykę drukarek i urządzeń laserowych a przede wszystkim opisać materiały eksploatacyjne – tonery.

Tonery to kasety wypełnione barwnym proszkiem. Stosowane w drukarkach i urządzeniach laserowych

Podstawowe dwie kategorie na które możemy podzielić tonery do drukarek laserowych, to tonery zamienne oraz tonery oryginalne. Tak jak przy tej drugiej grupie nie ma już podziałów tak przy zamienniach jest kilka opcji.
Zamienne tonery dzielimy na:
-Regenerowane
-Refabrykowane
-100% nowe.

Tonery regenerowane to po prostu zużyty oryginał który zostaje ponownie napełniony proszkiem, ma też często wymieniony bęben oraz chip. Wszystko zależy od modelu oraz od samego procesu regeneracji.

Tonery refabrykowane to tonery które również podlegają regeneracji, jednak w warunkach fabrycznych, na profesjonalnych maszynach pod okiem specjalistów.

Tonery 100% nowe to zamienniki do produkcji których używa się tylko nowo wyprodukowanych materiałów.

Na tę chwilę w ofercie naszej firmy znajdują się tonery nowe oraz tonery refabrykowane.

Posiadamy zamienniki do drukarek HP Lexmark Canon Epson Samsung Dell Kyocera Xerox Oki Panasonic Brother Olivetti.
Posiadamy zamienniki następujących producentów: JetWorld, Quantec, Anycolor, Longhorn,Croton, Actis, ActiveJet, Chameleon, TF1, Orink.

Polecamy drukarki laserowe ze względu na ich bezawaryjną pracę oraz niski koszt eksploatacji w przeliczeniu na jedną wydrukowaną stronę.
Drukarki laserowe są szybkie, nigdy nie zasychają jak ma to miejsce w drukarkach atramentowych.
Technologia laserowa najbardziej opłacalna jest przy drukowaniu monochromatycznym. Proste drukarki do domów i małych biur kosztują już od 200zł brutto. Wszelkie dodatkowe funkcje jak np. skaner, opcje wielofunkcyjne, wifi, wydruki A3 znacznie podnoszą koszty urządzenia. W znacznie większym stopniu niź ma to miejsce w przypadku drukarek atramentowych gdzie opcja wielofunkcyjna dostępna jest praktycznie w większości urządzeń z niskiej półki dostępnych obecnie na rynku.

Na dzień publikacji tego artykułu najbardziej polecaną drukarką laserową do zastosowań domowo-biurowych jest drukarka HP P1102 oraz HP P1102W (z łącznością Wifi).
Koszt tonera oryginalnego (2000 stron) to 247,23zł brutto co daje nam 0,15zł na stronę.
Koszt tonera zamiennego (2000 stron) Anycolor to 75zł brutto co daje nam 0,04zł na stronę.
Koszt tonera zamiennego (3100 stron) Jetworld XL to 99zł brutto co daje nam 0,03zł na stronę.
Ważną cechą dla oszczędości jest również brak osobnego modułu bębna. Bęben jest zintegrowany z toneram, nie trzeba wymieniać go osobno jak ma to miejsce np. w drukarce laserowej Brother HL-2035.
Moim zdaniem toner zamienny w tym modelu Hp spisuje się naprawdę dobrze i osobiście nie widzę różnicy przy porównaniu z wydrukiem tonera oryginalnego. Jest to jednak moja subiektywna opinia co chciałbym podkręślić.
Oczywiście każdy model drukarki jest inny, firmy produkujące urządzenia stosują różne rozwiązania.

W przypadku wydruków kolorowych – drukarki laserowe również dają bardzo dobre rezultaty, tutaj jednak sam koszt urządzenia oraz koszt wydruków jest znacznie wyższy niź ma to miejsce przy drukarkach monochromatycznych.
Do wydruków kolorowych laserowych szczególnie polecamy tonery firmy Cartridge Web które oddają doskonale barwy.
Pomimo ogromnych postępów w rozwoju technologi druku laserowego, urządzenia te, szczególnie z niźszej półki, nadal odstają poziomem jeżeli chodzi o jakość wydruków na papierze fotograficznym. Jeżeli przymierzamy się do zakupu drukarki laserowej głównie pod kątem drukowania zdjeć to moim zdaniem warto przemyśleć sprawę i zastanowić się jednak nad zakupem dobrego urządzenia atramentowego.

Wszystkie tonery sprzedawane przez naszą firmę objęte są gwarancją. W razie problemów zawsze służymy poradą oraz wsparciem techincznym.

Zapraszamy do naszego sklepu jeżeli poszukują Państwo drukarki lub tonera. W przypadku kiedy nie mają Państwo możliwości dotarcia do nas w godzinach pracy zapewniamy dowóz towarów naszym transportem firmowym.

ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ TELEFONICZNYCH.
ZAMÓW DZIŚ – ODBIERZ JUTRO PŁACĄC PRZY ODBIORZE!